Czy warto mieszkać na ogrodzonym osiedlu?

gronowe zacisze

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania, to jedną z możliwości jest zakup takie na osiedlu ogrodzonym. Dla niektórych takie osiedle jest jak getto dla niektórych znowu oazą spokoju. Ile osób, tyle zdań.

Obecnie dużo osób oczekuje od nowego miejsca zamieszkania, że będzie ono gronowe zaciszebezpieczne oraz będzie spełniać pewne standardy. Grodzenie osiedli sprawia, że na osiedlu oraz na klatkach schodowych panuje porządek. Na blokach nie ma napisów, a poza tym na takim ogrodzonym osiedlu mamy miejsce parkingowe. Jeśli chcemy spędzać wolny czas na osiedlu, nie musimy opuszczać jego granic, poza tym zabawa dzieci na pewno jest bezpieczniejsza ponieważ nie wyjdą one poza granice. Takie ogrodzone osiedla mają własne:

  • place zabaw,
  • ławki,
  • miejsce na grill,
  • parking,
  • boiska.

Niektóre osoby twierdzą, ze takie grodzenie osiedli wpływa na gorsze poruszanie się po mieście. Poza tym sprzyja to odizolowywaniu się grup społecznych], dzieci nie mają możliwości zabawy na innych placach, a tym samym nie poznają innych dzieci. Na takie osiedla nie wchodzi straż miejska oraz policja, więc może to być dobrym miejscem dla złodziei. Minusem na pewno jest to, że na taki teren nie może wjechać karetka lub straż pożarna.

Jednym z przykładów grodzonych osiedli jest gronowe zacisze. Osiedle to posiada nie tylko bloki mieszkalne, ale także zabudowę szeregową, jak i domki jednorodzinne. Osiedle to, podobnie jak wiele innych nowoczesnych osiedli powstaje na bazie planu zagospodarowania terenu. Miejsce dzieli się na strefy publiczne oraz prywatne.

gronowe zacisze