Dekoracyjne elementy szklane

Szkło w aranżacjach wnętrz odnajduje się w wielu stylach: nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym, industrialnym, a także w bardziej tradycyjnych, gdzie stanowi zaledwie niewielki element, np. drzwiczki kredensu. Ogromna różnorodność kolorów, form i faktury, a także możliwość dowolnego niemal formowania sprawiają, że elementy szklane są w różnej postaci są coraz częściej obecne w każdym wnętrzu.

Szkło, dzięki wspomnianej różnorodności, posiada wiele zastosowań: od drobnych elementów dekoracyjnych, przez lampy, przeszklenia w drzwiach i drzwiczkach, aż po całe przegrody i ścianki. Szkło bywa barwione, bezbarwne, przyciemniane, piaskowane, satynowe, lakierowane, celowo spękane, laminowane… Możliwości jest mnóstwo.

Szklane przegrody, jak ścianki czy drzwi, pozwalają z jednej strony na wyraźne ustanowienie granic, a z drugiej na ich zatarcie. Są ścianą, ale w różnym stopniu przepuszczają światło. Dzielą pomieszczenia i równocześnie je łączą w jedną przestronną całość.
Jako elementy dekoracyjne w postaci lamp, figurek czy wazoników, szkło zachwyca precyzją obróbki, i kruchą trwałością – może przetrwać wieki, ale równie dobrze zniszczy je jeden nieostrożny ruch.
Ścienne panele ze szkła, laminowane czy dekorowane w inny sposób, cechuje piękny pomysł i wysoka trwałość, są więc ozdobą na lata. Jak każda szklana powierzchnia są łatwe w czyszczeniu, dlatego znajdują coraz więcej zwolenników.

okno  szklanki

butelki

pojemniki