Dlaczego izolacja dachów jest tak ważna?

dach

Jeszcze jakiś czas temu nie przykładano zbyt dużej uwagi do odpowiedniego odizolowania dachu. W praktyce okazywało się jednak, ze mimo zastosowania odpowiedniej izolacji termicznej na ścianach, budynek i tak wymagał bardzo dużych wydatków na ogrzewanie budynku. Wiąże się to z pewnością z faktem, że to właśnie przez powierzchnię nieodizolowanego dachu, uciekają zazwyczaj zdecydowanie największe ilości ciepła.

Odpowiednie pokrycie dachu

domNie powinno więc dziwić, że od pewnego czasu zwraca się baczną uwagę na zastosowanie odpowiedniej izolacji dachu. Obecnie dostępnych jest wiele różnego rodzaju metod na właściwą izolację dachu. Jedną z częściej stosowanych, może być zastosowanie odpowiedniej membrany dachowej, która w praktyce pełnić może szereg różnych funkcji. Membrany, są stosowane przede wszystkim w celu wzmocnienia funkcji izolacyjnych pokrycia dachowego, wzmacniając poziom ochrony na przykład przed przeciekaniem dachu, spowodowanych na przykład przez intensywne oraz zacinające opady deszczu bądź też śniegu. Nie jest to jednak jedyna metoda, jaką zastosować można gdy chodzi o izolację pokrycia dachowe. Izolacja dachu w poznaniu to więc również na przykład zastosowanie odpowiedniej pianki PUR.

dachPianka taka, mocowana jest zazwyczaj zaraz bezpośrednio pod pokryciem dachowym, a dzięki sposobowi jej budowy, jest ona w stanie bardzo skutecznie chronić przed zbyt dużymi stratami ciepła. Jej stosowanie jest szczególnie zalecane w sytuacji gdy poddasze domu ma być zaadaptowane w celach użytkowych, jak również mieszkalnych. Zastosowanie takiej właśnie pianki z tworzyw sztucznych skutecznie chroni nie tylko przed zbyt dużymi, niekorzystnymi stratami ciepła, ale w praktyce pozwala również na ochronę poddasza czy też strychu domu przed zbyt silnym nagrzewaniem się od promieniowania słonecznego. Warto wspomnieć również o fakcie, że pianka poliuretanowa zastosowana do izolacji pokrycia dachowego, jest także zdecydowanie najlepszym wyborem gdy mowa jest o odpowiedniej izolacji akustycznej, szczególnie pożądanej w przypadku występowania silnej burzy, czy też wichury.

W obecnym czasie, zwraca się baczną uwagę na zastosowanie odpowiedniej metody izolacji pokrycia dachowego. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że samo pokrycie dachowe nie jest wystarczające, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed dużymi stratami ciepła, czy tym bardziej izolację akustyczną. Zastosowanie odpowiedniej izolacji dachu jest w szczególności istotne w przypadku zaadaptowania poddasza czy też strychu w celach mieszkalnych, lub też chociaż użytkowych.