Jak odświeżyć kolory dywanu?

pranie dywanów

Nowy, czysty dywan to nie tylko gwarancja komfortu, ale również bezpieczeństwa – dla siebie, swoich dzieci i najbliższych. Warto dbać o regularne czyszczenie lub wymianę dywanu na nowy, aby uniknąć konsekwencji związanych z alergiami, chorobami czy innymi negatywnymi skutkami.

Profesjonalne pranie dywanów

pranie dywanówWiele osób nieskutecznie stara się prać i odkurzać swoje dywany – niemniej jednak efekt jest słabo zauważalny, a już po kilku dniach dywan wygląda dokładnie tak samo, jak przed jego wyczyszczeniem. Jak sobie poradzić z problemem nieczystości na dywanie? Zakup nowego dywanu nie jest błędem, choć wiele osób podejmuje tą decyzję zbyt pochopnie. Dużo lepszym, tańszym i sprawdzonym sposobem jest skorzystania z pomocy specjalistów – profesjonalnych przedsiębiorstw odpowiedzialnych za pranie dywanów. Czym różnią się usługi takich firmy od tradycyjnego, samodzielnego czyszczenia produktu? Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć sprzęt, jakim dysponują takie przedsiębiorstwa. Mało która osoba prywatna decyduje się na zakup specjalnych odkurzaczy wartych kilka tysięcy złotych. Nie sam sprzęt czyszczący jest ważny, ale również środki, jakie wybiera się do typu tkaniny. Każdy materiał wymaga zastosowania innych środków czystości – bardziej delikatnych, skuteczniejszych.

pranie dywanówWiele osób, czyszcząc dywany samodzielnie, decyduje się na zakup tańszych środków, powszechnie dostępnych w sklepach. Po pierwszym czyszczeniu dywan faktycznie może nabrać świeżych kolorów i będzie przypominał ten, który został zakupiony. Jednak regularne, częste pranie dywanów za pomocą takich środków nie tylko może uszkodzić strukturę materiału, ale również wpłynąć na pojawienie się przebarwień i tym samym utratę pięknego koloru. Fachowcy z firm sprzątających doskonale wiedzą, który ze środków najlepiej sprawdzi się w przypadku danej tkaniny. Stosowane przez nich preparaty wnikają głęboko w materiał, usuwając zalegające roztocza i rozpuszczając tłuste plamy po napojach lub jedzeniu. Co więcej, tak wyprany i wyczyszczony dywan sprawi, że w pokoju zacznie unosić się zapach nowości. Nie warto tracić czasu na samodzielne czyszczenie dywanów. Eksperci w tej dziedzinie w ciągu kilku chwil zajmą się odnową dywanu za niewielką cenę.

W zależności od wybranego przedsiębiorstwa, usługi czyszczenia wykonywane są bezpośrednio w domu klienta lub siedzibie firmy. Każdy posiadacz dywanu powinien zadbać o swoje zdrowie i wystrój wnętrz, regularnie oddając dywany do specjalnych pralni – zalecane jest korzystanie z takich usług przynajmniej raz w miesiącu.