Jak szybko i łatwo wyremontować mieszkanie?

remonty mieszkań

Remont mieszkania, mimo tego, że ma przynieść wiele korzyści, nie kojarzy się z czymś przyjemnym. Bałagan, wszechobecny pył i kurz, zwiększające się wydatki, problemy z niesolidnymi ekipami remontowymi – to tylko niektóre z nieprzyjemności jakie mogą na nas czekać. Jednak można wszystkich tych rzeczy uniknąć i w sposób szybki i łatwy przeprowadzić efektowny remont mieszkania.

Remonty mogą wykonać fachowcy

remonty mieszkańJak tego dokonać? Stawiając na remonty mieszkań – Bydgoszcz jest miastem w którym ogłasza się wielu specjalistów. Dzięki nim remont stanie się łatwiejszy. Przede wszystkim trzeba postawić na odmienienie ścian. Zajmują one dużą powierzchnię, a nawet zwykła zmiana koloru może wiele zdziałać. Można oczywiście położyć po raz drugi tę samą farbę, wtedy uzyska się efekt czystej ściany. Jednak lepszym wyjściem jest całkowite zmienienie koloru. Jeśli często używany w salonie kolor beżowy lub kremowy zastąpi się błękitem czy soczystą zielenią to od razu pomieszczenie zyska nowy wygląd, nawet jeśli nic poza tym nie zmienimy. Nie trzeba nawet malować wszystkich ścian. Wystarczy jedną zaakcentować intensywnym kolorem, czy zastosować szablony malarskie lub naklejki ścienne. Do szablonów wykorzystywana jest farba, natomiast naklejki mają spodnią powierzchnię posmarowaną klejem.

remonty mieszkańObie wersje pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Druga opcja na szybki remont to przestawienie mebli i dodanie do nich kilku dekoracji. Kolorowa narzuta i poduszki dekoracyjne na kanapie, obrus na ławę, czy stojąca designerska lampa będą odznaczały się na tle wnętrza i przyciągały wzrok. Takie artykuły dekoracyjne kupimy w wielu sklepach wnętrzarskich, meblarskich, a nawet okazjonalnie w niektórych supermarketach. Wykonanie takiego szybkiego remontu będzie najbardziej korzystne pod względem finansowym i najmniej problematyczne, bo wykonamy to samodzielnie i nie musimy się dokształcać z zakresu materiałów budowlanych. Co jeszcze można łatwo zmienić? Na pewno meble. Z czasem widać na nich przetarcia, kolor blaknie, pojawiają się rysy. Meble można sprzedać i kupić nowe lub zabrać się za odświeżenie starych. Kanapie można zmienić tapicerkę, meble drewniane przemalować. Może to być świetna zabawa, jeśli ktoś lubi takie prace manualne w domu.

Własnoręcznie wykonane postarzanie mebli w stylu shabby chic, czy nawet stosowanie kolorowego lakieru do drewna sprawdzi się jako zajęcie dla całej rodziny. Wymianę tapicerki lepiej zostawić ekspertowi, warto pokusić się natomiast o zmianę nie tylko koloru, ale i rodzaju materiału. Jak widać remont wcale nie musi się kojarzyć z czymś nieprzyjemnym, czasami to świetna zabawa dająca nam możliwość kreatywnej ekspresji.