Jak wybrać pojemniki na kawę i herbatę?

pojemniki na kawę i herbatę

Kawa zaparzona ze świeżo mielonych ziaren czy też herbata sypana z dodatkiem suszonych kwiatów, czy owoców będą o wiele smaczniejsze, bardziej aromatyczne i zdrowsze, niż kawa rozpuszczalna, czy herbata z torebki. Nic więc dziwnego, że wzrasta popularność domowych ekspresów do kawy, dzbanków z zaparzaczkami, czy młynków do mielenia.

Szczelny pojemnik na herbaty

pojemniki na kawę i herbatęDzięki nim można przygotować aromatyczny napój w domy, czy w firmie. Problemem może być jednak przechowywanie ziaren lub herbat. Raz otwarta paczka kawy czy herbaty z czasem zwietrzeje, więc nie będzie miała intensywnego, pożądanego aromatu. Czy jednak nie da się z tym niczego zrobić? Warto jest kupić specjalne szczelne pojemniki na kawę i herbatę. Jakie mają one zalety? Do takiego pojemnika można wrzucić zarówno otwartą paczkę z kawą, jak i przesypać herbatę liściastą. Szczelny pojemnik będzie działał dwojako. Z jednej strony aromat napoju nie będzie ulatywał, ale z drugiej strony też inne aromaty z zewnątrz nie będą przedostawały się do środka. W kuchni używa się przecież różnych mocno pachnących produktów, takich jak cebula, czosnek, czy wędzonki. Tak samo jak trzymanie tych rzeczy w lodówce bez zawinięcia w folię sprawi, że inne produkty mogą przesiąknąć tym zapachem tak samo trzymanie herbaty czy kawy bez zamknięcia sprawi, że mogą nabrać nieprzyjemnego aromatu.

pojemniki na kawę i herbatęPojemnik powinien też być zrobiony z odpowiedniego materiału. Szczególnie pożądane są pojemniki szklane lub metalowe. One nie chłoną zapachów, są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Drewnianych pojemników nie dałoby się dobrze umyć, bo drewno chłonie wodę, co niszczy jeg strukturę. Z drugiej strony pojemniki plastikowe szybko ,,łapią” zapachy, które potem trudno zniwelować. Metal czy szkło można nawet wyparzać, przez to pozbędziemy się wszelkich pozostałości herbaty czy kawy w pojemniku. Dobry pojemnik powinien mieć solidne zamknięcie, które będzie nie tylko szczelne, ale także nie będzie się psuło. Warto wybierać pojemniki dekoracyjne, które można ustawić na półce w kuchni jako ozdobę. Wtedy będą one pełniły nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Do wybory są pojemniki metalowe w stylu vintage, ozdobne słoiczki z nietypowymi zamknięciami, czy też pojemniki z bambusowymi przykrywkami.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Dobry pojemnik na kawę czy herbatę powinien być szczelny, ładny i być wykonany z metalu lub szkła. Pojemnik to przede wszystkim praktyczna rzecz, która zabezpieczy napoje przed utratą aromatu, ale także ładna dekoracja do kuchni. Dobry pojemnik będzie służył przez wiele lat, nie będzie chłonął zapachów, a także będzie łatwy w czyszczeniu.