Jaki typ listew jest najbardziej wytrzymały?

listwy mdf

Szukając listew przypodłogowych do wykończenia swojego mieszkania natrafiamy w sklepie na wiele rodzajów. Każdy typ różni się materiałem, z którego został wykorzystany. A to wpływa także na cenę i wytrzymałość. Dzięki tak szerokiemu wyborowi możemy znaleźć listwy spełniające nasze oczekiwania.

Nowoczesne listwy przyścienne

listwy mdf W zależności od dekorowanego pomieszczenia możemy sobie wybrać wzór oraz kolor dopasowany do wystroju. Najważniejszym kryterium powinna być jednak wytrzymałość, dzięki czemu listwy sprawdzą się w swojej roli. Na rynku dostępne są listwy wykonane z drewna, metalu, czy płyty MDF. Każda z nich wybierana jest do innego typu wnętrza. Listwy drewniane należą do bardzo drogich, często wykonywanych na zamówienie przez producenta podłóg. Mimo to są bardzo eleganckie i sprawdzą się w ciepłym domowym wystroju. Listwy wykonane z metalu nadają się do surowych wnętrz. Ich naturalny kolor dobrze komponuje się z wykończeniami cementowymi. Największe zaufanie wśród kupujących zyskały jednak listwy MDF przyścienne i nowoczesne, które swoją wytrzymałością pozytywnie zaskakują. Są znacznie bardziej funkcjonalne niż pozostałe modele. Świetnie radzą sobie z zabrudzeniami oraz są odporne na uszkodzenia. Poza tym MDF jest materiałem, który pozwala na wykonywanie wielu zdobień na listwach. Dzięki temu wymagający klienci na pewno dopasują coś do swojego wnętrza.

listwy mdf Bez względu na rodzaj wykończenia, listwy MDF będą odpowiednim rozwiązaniem. Chociaż najlepiej komponują się z nowoczesnymi pomieszczeniami. Można je kupić w wielu kolorach bądź wybrać model wykończony białą farbą podkładową. Wtedy zmianę koloru można wykonać samodzielnie w domu. Producenci listw podłogowych przyjmują także zamówienia indywidualna. Klient może modyfikować zdobienia oraz kolor i szerokość listew tak, by idealnie oddawały jego wizję przestrzeni. Należy jednak pamiętać także o funkcjonalności. Wytrzymałość jest tylko jedną z zalet, znacznie ważniejsze jest zabezpieczenie końcówek podłogi tak, by nie uległy uszkodzeniu. Stawiając na wytrzymałość to listwy MDF sprawdzają się najlepiej. W prosty sposób można pozbyć się z nich zabrudzeń, a dzięki specjalnemu utwardzeniu są bardzo odporne na uszkodzenia.

Większość jest także wilgocioodporna co wpływa na ich szerokie zastosowanie. Zaletą jest również przystępna cena, adekwatna do jakości produktów. Listwy przypodłogowe stanowią nowy sposób dekorowania pomieszczeń, dlatego ich wytrzymałość ma duże znaczenie. Mimo częstych remontów listwy MDF nie muszą być wymieniane na nowe.