Kosze miejskie a dbanie o czystość

betonowe kosze

Dbanie o czystość w przestrzeni miejskiej jest zadaniem trudnym. Wiele osób nie sprząta po sobie i przez to na ulicach przewalają się puste butelki, zgniecione puszki czy papierki po batonikach. Nieszanowanie czystości miasta sprawia, że staje się ono coraz bardziej zabrudzone, zaśmiecone, mało atrakcyjne.

Kosze betonowe są niezbędne

betonowe koszeCo jakiś czas, szczególnie w okresie letnim, na ulicę wychodzą grupy pracowników socjalnych zajmujących się oczyszczaniem miasta. To jednak nie załatwia wszystkich problemów. Warto jest dać mieszkańcom warunki do zachowywania czystości. Niezbędne są liczne betonowe kosze miejskie. Takie kosze można stawiać przy ruchliwych ulicach, placach zabaw, w parkach czy na innych terenach zielonych. Im częściej odwiedzane jest to miejsce, im więcej ludzi się tam przewija tym więcej powinno się tam znaleźć koszy na śmieci. Należy mieć na uwadze, że ludzie są niestety bardzo leniwi i nie mają ochoty chodzenia z pustą butelką czy pojemnikiem zbyt daleko. Dlatego też kosze betonowe powinny być ustawiane w równych odstępach i na każdym rogu. To zniweluje ryzyko, ze ktoś wyrzuci śmieci gdzie popadnie, a nie do kosza na śmieci. Również dobrym rozwiązaniem jest stawianie koszy na psie odchody. Takie pojemniki to nie tylko rzecz służąca do wyrzucania nieczystości, ale także taka posiadająca rękawiczki i torebki jednorazowe. To zachęca ludzi do sprzątania po swoim psie.

betonowe koszeWłaściciele psów nie muszą ze sobą przynosić woreczków do sprzątania, a rękawiczki foliowe sprawiają, że wszystko odbywa się w sposób higieniczny, a właściciel nie musi od razu używać środka bakteriobójczego. Problem sprzątania po zwierzakach dotyczy niemalże każdego miasta. Odchody znajdują się na chodnikach i trawnikach, przez co trudno jest z nich korzystać. Trzeba chodzić po ścieżkach slalomem, a na trawie nie można się rozłożyć z kocem żeby zorganizować sobie piknik. Im więcej będzie koszy miejskich na psie odchody wraz z torebkami jednorazowymi tym większe jest prawdopodobieństwo, że ulice będą czyste i ludzie będą sprzątać po swoich zwierzakach. Zakup koszy na śmieci z betonu czy metalu na pewno nie jest dużym wydatkiem dla budżetu miasta, a może on przyniesieni wiele korzyści. Jest to inwestycja która się zwróci, ponieważ nie trzeba będzie zatrudniać ekip uprzątających tereny miejskie, bo mieszkańcy sami będą o to dbali regularnie.

Warto także zadbać o dobre rozplanowanie miejsc na kosze, szczególnie przy parkach i terenach zielonych, bo tam dbanie o czystość jest najważniejsze, a śmieci najbardziej rzucają się w oczy.