Mata dla psa w podroży na działkę

buda dla psa

Planowaliśmy z rodziną wyjazd nad morze. Wszyscy lubimy pływać i wygrzewać się na słońcu, więc wybór miejsca wypoczynku ograniczał się do wybrania miasta do którego pojedziemy. Wcześniej nie zastanawialiśmy się, nad tym, że zostawiamy w domu nasze zwierzaki, ponieważ wcześniej ich nie mieliśmy.

Mata dla pasa w podróży powinna odciągać trochę jego uwagę od trudu podróży

buda dla psaZarówno pies, jak i kot, jest z nami od kilku miesięcy i poprzednie wakacje spędzaliśmy bez nich. Teraz pojawił się problem z transportem. Nie mieliśmy nikogo z kim moglibyśmy zostawić nasze zwierzaki, a w okolicy nie było żadnego hotelu dla zwierząt. Poza tym dzieci nie chciały się rozstawać ze swoimi pupilami, więc musieliśmy jakoś zorganizować ich transport. My siądziemy z przodu, torby zmieszczą się w bagażniku, więc dzieci musiałyby być z tyłu ze zwierzakami. Oba są bardzo małe, więc nie ma problemu z ich przypilnowaniem. Tylko jak je tam wsadzić? Budka dla psa, którą mamy na podwórzu nie jest używana, bo pies śpi w domu, a drewniana budka dla kota czasem wzbudza zainteresowanie, ale jest za ciężka, by wrzucić ją do samochodu. Trzeba znaleźć inne wyjście. Pies z kotem nie może swobodnie się poruszać po samochodzie, bo będzie przeszkadzał kierowcy. Widziałam kiedyś kojec dla psa, ale jest to ogromna konstrukcja na podwórko, a nie to transportu. Zaczęliśmy się już zastanawiać, czy jednak nie szukać dalej jakiegoś hotelu, bo nie będziemy mieli jak ich zabrać. W końcu nadszedł przełom i wpadliśmy na genialny pomysł. Przecież wystarczy zabrać materac dla psa! I pies i kot się na nim zmieszczą. Będą mieć swoje posłanie, więc powinny być spokojniejsze. Damy im jeszcze jakieś piłeczki do podgryzania i powinno być dobrze. Nasz pomysł chwycił. Na początku zwierzaki nie chciały siedzieć i wędrowały po tylnym siedzeniu, ale potem się zmęczyły. Mata dla psa sprawdziła się rewelacyjnie, a zwierzaki bez problemu dojechały z nami nad morze.

Miejmy nadzieję, że podróż powrotna przebiegnie równie bezproblemowo, a pies z kotem będą leżeć spokojnie na swoich posłaniach.