Miejsce do siedzenia dla dzieci

siedziska wygodne

Małe dzieci często niechętnie siadają przy stole czy biurku na krzesłach lub fotelach. Wiercą się, kręcą, nie potrafią lub nie chcą prawidłowo usadowić. Rodzice się wtedy często denerwują, że maluch woli siedzieć nawet na gołej podłodze, a nie na krześle. Czy jednak, zamiast walczyć z dzieckiem i zmuszać do siedzenia tak jak dorośli nie lepiej stworzyć mu miejsce do siedzenia które będzie dla niego wygodne?

Do wyboru jest wiele dobrych opcji, więc jest w czym wybierać

miękkie worki siedziska dla dzieciZaskakująco dobrą opcją jest zakup dywanika. Może to być wersja bawełniana, tkana, a także puchowa. Można ją połozyć przy łóżku dziecka, pod stoliczkiem, czy na środku pokoju. Dywan poprawia akustykę pomieszczenia (zmniejsza intensywność dźwięków), dodaje przytulności wnętrzu, jest miły i ciepły w dotyku. Dzieci chętnie bawią się na podłodze np. układając klocki, czy puzzle. Nie mogą wtedy siedzieć na czymś wysokim, a jednocześnie siedzenie na zimnej podłodze może doprowadzić np. do zapalenia pęcherza. Dlatego też ciepły, puchaty dywan będzie w sam raz. Druga opcja to materacyk lub pufka. Dzieci chętnie kolorują czy czytają siedząc na łóżku i opierając się o ścianę. Jednak przez to materac do spania szybciej się zużywa, powstaje zagłębienie, przez co kręgosłup malucha może być słabo podpierany, a ułożenie się wygodne do snu – niemożliwe.

siedziska wygodne Dlatego też warto kupić dziecku mały pikowany materacyk lub okrągłą Pufkę, która będzie tak samo wygodna jak łóżko. Do tego położone są one na ziemi, w związku z czym maluch z tej pozycji także może ustawiać wieże z klocków czy bawić się samochodzikami. Trzecia opcja do miękkie worki siedziska dla dzieci. Zwane są one również pufami oraz workami sako. Mają zwykle kształt łezki, przy czym górna krawędź stanowi oparcie, a dół – siedzisko. Wykonane są tylko z dwóch elementów – mocnej tkaniny oraz wypełnienia styropianowego. Przesuwa się ono pod ciężarem dziecka. Można na nim zarówno siedzieć w pozycji wyprostowanej jak i półleżącej. Świetnie się sprawdzą podczas czytania książek, grania w gry, czy oglądania telewizji.

Worki mają różne kolory, niektóre z nich także inne kształty np. piłki futbolowej czy krzesła z wysokim oparciem. Dodatkowo miłe obicie stanowi dodatkowy atut. Bez względu na to czy wybierze się puchaty dywan, pikowany materac czy worek-siedzisko to zawsze będzie to dobra opcja do pokoju dziecka. Są one lekkie, przyjemne w dotyku, wygodne i na pewno spodobają się maluchom. Zamiast zmuszać je do używania foteli lepiej jest im kupić coś co przypadnie im do gustu.