Montaż elementów domowych zawsze z reguły wydaje się być prosty na pierwszy rzut oka, jednak czym dłużej nad nim przysiadamy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak wielki problem z tym zadaniem mamy.
Ceny ładnych paneli ściennych 3d są różne
Nie zawsze oczywiście jest to niezawodną regułą, jednak wiele osób i takich przypadków można spotkać. Zazwyczaj wszystko odbywa się przy pomocy instrukcji dołączonej do opakowania sprzętu, choć nie zawsze jest tak prosto i trzeba zasięgnąć rady w internecie. Tak też jest w przypadku, kiedy najdzie nas ochota, aby zakupić panele 3d do urozmaicenia naszego skromnego mieszkania. Zazwyczaj nie ma do nich dołączonej instrukcji, a my często otrzymujemy cztery sztuki geometrycznych, cienkich płytek, które należy zamocować na ścianie. Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z domowymi remontami czy pracami związanymi z tematyką budowlaną, może to nas nieco przerosnąć, jednak nie należy się zbyt szybko poddawać. Po pierwsze powinniśmy rozplanować wygląd całego pomieszczenia, w którym chcemy zamieścić panele dekoracyjne 3d. Wyliczyć ile miejsca chcielibyśmy im poświęcić, oraz dokładnie zmierzyć daną przestrzeń. W ten sposób będziemy mniej więcej wiedzieć, ile sztuk danych płytek będzie nam potrzebne, kiedy już odnajdziemy swój ulubiony wzór.
To właśnie jest drugi etap, gdzie panele 3d potrafią posiadać ich kilkadziesiąt, podzielonych na różne kategorie i klimaty, od czego jest także zależna ich cena. Na koszty ma także wpływ ich wielkość, gdzie standardowe płytki są wielkości 60x60cm. Kiedy już uda nam się wybrać takie ładne panele ścienne 3d cena, które nas będą w stanie zaciekawić, to przechodzimy do kolejnego etapu. Wybieramy płaską ścianę, która nie będzie narażona na zbieranie wilgoci, i zaznaczamy mniej więcej ołówkiem obrys dla każdej płytki. Ułatwi to nam ich układanie, gdzie na pewno zadbamy o ich równe ułożenie, jeśli zaczniemy od układania pionowego, a potem przejdziemy do poziomego. Przed nałożeniem ich na ścianę, należałoby panele ścienne 3d lekko zetrzeć papierem ściernym po krawędziach, a potem nałożyć na nie klej ścienny, którego cena nie powinna nas zbytnio zaboleć. Zazwyczaj powinno się go równomiernie rozprowadzać po całości paneli, ale warto zostawić kilka milimetrów odstępu od krawędzi, aby klej nie rozjechał się po przyłożeniu.
Tak przymocowany panel powinno się dociskać przez kilkanaście długich minut, gdzie zalecane jest wykonywanie tego nawet przez 20-25 min. Dodatkowo po kilku godzinach warto byłoby pomyśleć o zagruntowaniu paneli farbą podkładową. Dzięki temu wystarczająco zabezpieczymy je przed ewentualną wilgocią.