Najpopularniejsze systemy balustrad w województwie pomorskim

systemy balustrad

Poszczególne regiony Polski mogą cechować się różnymi, unikalnymi cechami, które wyróżniają je nieco spośród reszty otoczenia, dlatego często wybieramy się w różnego rodzaju podróże na północ czy południe kraju, aby zwiedzić ciekawe miejsca i zobaczyć niesamowite krajobrazy.

Różnorodne systemy balustrad

systemy balustradSame struktury domów mogą się nieco od siebie wyróżniać, gdzie stosuje się inne techniki do wykończeń wnętrz lub samej budowy. W województwie pomorskim, szczególnie w miejscowościach położonych blisko morza, projektuje się domy z balkonem, głównie ze względu na zapewnienie sobie odpowiedniego widoku. Przy tworzeniu takich elementów należy jednak zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, do czego głównie mają posłużyć balustrady. Możemy jednak natrafić na kilka ich rozwiązań, jednak w województwie pomorskim głównie stawia się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są balustrady całoszklane, które jeszcze jakiś czas temu stosowane były głównie wewnątrz centrum handlowych, teraz jednakże można coraz częściej napotkać je w gospodarstwach domowych. Szczególnie jeśli chodzi o balkony, jednak na schodach wewnątrz domu też ich nie brakuje. Są one szczególnie cenione ze względu na swoją estetykę oraz wytrzymałość, które pozwalają zapewnić poczucie komfortu, jak i bezpieczeństwa. Mogą one być wykonane z kilku różnych materiałów, gdzie głównie stawia się na szkło hartowane. Jest ono zwykle nawet kilkukrotnie bardziej wytrzymałe na zginanie w porównaniu do standardowego szkła. Dzięki wykorzystaniu specjalnego laminatu przy produkcji, należy także zwrócić uwagę na zachowanie bezpieczeństwa nawet przy „rozbiciu” szkła. Nie pęknie ono bowiem, rozlatując się na malutkie fragmenty, a jedynie pojawią się na strukturze wizualne pęknięcia i zniszczenia, które nadal będą tworzyły jeden, spójny element. W województwie pomorskim drugim najpopularniejszym materiałem pod wykorzystanie balustrad, jest stal nierdzewna. Sporo przedsiębiorstw korzysta z takiego rozwiązania, głównie ze względu na swoją wytrzymałość, jak i niską cenę. Systemy balustrad tworzonych na podstawie tego materiału, można także łączyć z rozwiązaniami drewnianymi lub szklanymi, aby zapewnić im dodatkowy efekt estetyczny. W odróżnieniu od całoszklanych rozwiązań, nie zapewniają one pełnej ochrony przez wypadnięciem pomniejszych elementów.

W zależności od konstrukcji, przestrzenie wolne mogą być mniejsze lub większe, jednak zazwyczaj wystarczająco spełniają swoje funkcje, zabezpieczając przed wypadnięciem dziecka. Częściej stosowane w zamkniętych klatkach i pomieszczeniach, niżeli w miejscach przeznaczonych pod większą publikę, jak środek centrum handlowego.