Nowoczesne altany drewniane do ogrodu

altany z drewna

Wybierając sposób wykończenia swojego domu warto brać pod uwagę także estetykę i ład panujący w ogrodzie. Wielu architektów zapomina o tym, kiedy podejmuje się projektowania przestrzeni zewnętrznej. To samo dotyczy wyboru altanki, która ma być letnim miejscem wypoczynku i przyjmowania gości.

Altany łatwe do modyfikacji

altany z drewnaJeśli będzie ona niespójna z całym wystrojem domu może powodować negatywny odbiór i złe samopoczucie każdego odwiedzającego. Warto zadbać o to, by nowoczesny dom był połączony z nowoczesnym pomysłem na ogród. Decydując się na styl panujący w mieszkaniu często ludzie nie liczą się z faktem, że to determinuje także o wystroju ich ogrodu. Kiedy wprowadzają nowe elementy dopiero zdają sobie sprawę, że tak naprawdę nie są one ze sobą spójne. Ale to dotyczy także wielu architektów ogrodów, którzy skupiają się na zaprojektowaniu przestrzeni im powierzonej, nie uwzględniając wykończeń domu. Aby zadbać o to, by nowoczesny dom cały czas pozostał spójny z ogrodem należy wybrać taką altankę, by uzupełniała ona podwórko. Altany z drewna są bardzo popularne, jednak niewielu użytkowników jest świadomych tego, że można je modyfikować wedle swoich upodobań. Co prawda wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak decydując się na zakup takiej dekoracji warto zainwestować więcej, a mieć pewność, że będzie ona taka jaką sobie upodobaliśmy.

altany z drewnaW ofertach wielu producentów można znaleźć propozycje gotowych egzemplarzy, zazwyczaj tradycyjnych, które są tylko poglądowym produktem. Są one zbudowane z drewna zaimpregnowanego, odpornego na uszkodzenia związane z temperaturą. Często także wyposażone już we wbudowany stół z ławkami. Wiele firm oferuje usługę dowozu oraz montażu takiej altanki na miejscu, co znacznie ułatwia domownikom zdecydowanie się na dokonanie zakupu. Wtedy zyskują pewność, że będzie ona solidnie wykonana i wmontowana w podłoże tak, że nawet podczas największej wichury pozostanie na swoim miejscu. Można także wybierać wśród modeli zamkniętych, dedykowanych jako rozwiązanie całoroczne, które sprawi, że imprezy z przyjaciółki nawet zimą nie będą problematyczne. Kupując altanę należy zwrócić dużą uwagę na rodzaj drewna, z jakiego jest wykonana, ale także czy została ona odpowiednio zabezpieczona. Drewno wymaga konserwacji, więc aby taka altanka długo służyła należy je impregnować.

Wybór konkretnego stylu wykonania jest równie ważny, dlatego czasem lepiej się zdecydować na zakup spersonalizowanego miejsca wypoczynku, niż na gotowe rozwiązania dostępne w marketach. Wtedy na pewno będzie ona dopasowana do stylu wykończenia domu.