Oleje w pielęgnacji podłóg

olej do podłóg

Drewniane podłogi w domach, czy na tarasach są bardzo piękne i stylowe, jednak narażone na różne uszkodzenia. Drewno, nawet te najtwardsze i egzotyczne, może z czasem blaknąć, butwieć, czy pękać. Dlatego tak ważne jest, by podłogę odpowiednio zabezpieczyć po jej montażu, jak również okresowo konserwować specjalnymi preparatami.

Olej zabezpieczający drewno

 olej do podłógDzięki temu jej żywotność się wydłuży, a kolor będzie ładny oraz bardziej intensywny. Po jaki polecany olej do podłóg warto sięgnąć? Kiedy i jak go należy zastosować? Olej można nakładać na nowo położoną podłogę, jak również na starą drewnianą posadzkę. Powierzchnia podłogi musi być czysta, odtłuszczona i odpylona. W przeciwnym razie razem z nanoszeniem oleju będzie się rozprowadzać także zabrudzenia, czy pył, a tego należy unikać. Jeśli olej nanosi się na nową posadzkę to trzeba odczekać aż klej dobrze zwiąże ją z podłożem. Potem można przejść do dalszych prac. Olej do podłóg dokładnie się miesza i równomiernie nanosi na całą powierzchnię, a następnie poleruje, w celu nadania mu ostatecznego szlifu i blasku. Potem trzeba odczekać aż olej całkiem wyschnie. Czas schnięcia zależy od tego czy wybrało się olej twardniejący czy nietwardniejący i z jakim rozpuszczalnikiem był rozdrabiany. Dlaczego warto stosować olej do podłóg?

 olej do podłógPrzede wszystkim olej chroni drewno przed uszkodzeniami, głównie spowodowanymi wilgocią. Drewno chłonie wodę, przez co pęka i gnije. Olej temu zapobiega. Naolejowane drewno będzie także chronione przed blaknięciem, zarysowaniami. Podkreśli kolor i strukturę drewna, zatem posadzka będzie dobrze się prezentowała. Pokryte olejek deski lśnią niczym lustro, a podłoga wygląda jak nowa. Gładką taflę łatwiej jest też myć, bo zabrudzenia do niej nie przywierają. Warto zaznaczyć, że oleje do podłóg można stosować także na zewnątrz. Są specjalne oleje do desek tarasowych, które zabezpieczą je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W sprzedaży są też oleje pielęgnacyjne i naprawcze. Służą one do odświeżania posadzki i wykorzystuje się je na starszych podłogach. Dzięki nim deski znowu będą lśniły, można usunąć także drobne uszkodzenia w drewnie. Olejowanie podłóg na pewno zajmuje trochę czasu i trzeba się przy tym dobrze napracować, jednak efekty końcowe są tego warte.

Podłoga będzie równa, gładka, błyszcząca, łatwa do wyczyszczenia. Oleje można stosować na nowych i starych podłogach, także tych zniszczonych. Ponadto są oleje przeźroczyste i barwione, które mogą wzmocnić kolor posadzki. Warto kupić olej do swojego domu.

Zobacz więcej https://targa.com.pl/