Panele ścienne w stylu skandynawskim

producent paneli ściennych

Styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością. Jak sugeruje nazwa, jego elementy zostały zaczerpnięte właśnie od krajów północnych, których mieszkańcy wyjątkowo cenią sobie kontakt z naturą. Niewielka ilość światła słonecznego sprawiła, że człowiek chętniej wykorzystywał jasne barwy oraz materiały, które pozwalały mu stworzyć surowe, a jednocześnie przytulne i ciepłe wnętrze.

Dobra mieszanka na panele ścienne

producent paneli ściennychDzisiaj uzyskanie takiego efektu nie sprawi właściwie żadnego problemu. Pomalowanie wszystkich ścian na biało może być nudne i wnętrze zamiast ciekawego efektu będzie przygnębiające. Aby uniknąć takiego rozwiązania warto zdecydować się na to, aby nadać jednej lub wszystkim przegrodom jakiejś faktury. Dzisiaj wielu producentów materiałów wykończeniowych ma w swojej ofercie kształtne panele, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Jedną z największych grup z pewnością tworzą panele ścienne wykonane z gipsu. Jest to materiał doskonale znany większości ludzi – gładź gipsowa doskonale nadaje się do wyrównywania powierzchni ścian, a odlewy wykonywane są w większości szkół przez dzieci już w podstawówce. Dobry producent paneli ściennych wykorzystał zalety mieszanki i stworzył dekoracyjne płytki, które bez problemu można zamocować na ścianie. Cienką warstwę kleju nakłada się na ścianę lub kafel i przykleja się go do płaskiej powierzchni.

producent paneli ściennychMontaż wielu płytek obok siebie sprawia, że ściana nabiera zupełnie nowego, ponadczasowego charakteru. Ze stylem skandynawskim doskonale współpracują panele przypominające kształtem cegły. Można z nich ułożyć dekorację, która będzie imitowała jedną z najbardziej naturalnych przegród budowlanych – klasycznego muru. Biała ściana, która imituje murowany mur ożywia wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne. Ze względu na to, że gips jest materiałem lekkim, okładzina nie obciąża znacznie ściany. Dodatkowo rozwiązanie to jest znacznie bardziej praktyczne niż ułożenie pełnowymiarowych cegieł, które są drogie, ciężkie i jednocześnie zabierają bardzo dużo przestrzeni. Jeżeli ceglany mur nie jest spełnieniem naszych marzeń, zawsze można wybrać bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie.

Dużą popularnością cieszą się płytki w bardziej geometrycznych kształtach, czasami nawet nieregularnych. Doskonale prezentują się one na ścianie w korytarzu czy pokoju, będąc doskonałym dodatkiem do modernistycznego wykończenia pomieszczeń. Można je zakupić zarówno w białym kolorze, jak i bardziej wyszukanych – a jeśli nie znajdziemy idealnego dla siebie, po ułożeniu pytki można pomalować farbą do ścian.