Pielęgnacja ogrodów Warszawa i japońskie klimaty

Pielęgnacja ogrodów Warszawa

Pewnego dnia dowiedziałem się, że zostałem spadkobiercą bardzo dużej posiadłości mojego dziadka w okolicach Warszawy. On z zawodu był ogrodnikiem i zawsze miał bardzo dużo zieleni. Byłem zaskoczony, że wybrał akurat mnie. Zawsze żyłem w ciasnym mieszkaniu i przeprowadzka do dużego miejsca była czymś wyjątkowym.

Pielęgnacja ogrodów w Warszawie była bardzo trudna

Pielęgnacja ogrodów WarszawaJednak najwięcej czasu zajęło mi doprowadzenie jego terenu do normalności. Jego ogrody japońskie wymagały bardzo dużo pielęgnacji. Ostatnio były bardzo zaniedbane. Ten styl zawędrował do nas ze wschodu i jest bardzo niepowtarzalny. Przedstawia miniaturowy krajobraz zaaranżowany przez projektanta. Ogólny efekt był bardzo piękny. Jednak nawadnianie ogrodów wymagało naprawy. Stare węże zostały uszkodzone i musiałem wymienić dosłownie wszystko. Oczywiście całość zieleni była starannie zaplanowana i nic nie było przypadkowe. To stanowiło jedną z jego wyjątkowości. Dla mnie ta pielęgnacja ogrodów Warszawa była bardzo skomplikowana, ponieważ było tam sporo dziwnych gatunków roślin i każda wymagała innego szczególnego traktowania. Na początku musiałem zatrudnić fachowca, który udzieli mi wskazówek. Internet był mało wiarygodnym źródłem informacji. Nawet małe kamienne pagórki imitujące góry musiały zostać posypane jakimiś preparatami.

Wcześniej nie podejrzewałem, że zakładanie ogrodów może być aż tak skomplikowane. Tam znajdowała się jedna biała fontanna. Również specjalnie sprowadzany biały żwirek musiał zostać zabezpieczony przed chwastami. One były zmorą każdej osoby zajmującej się pielęgnacją.