Pikowane krzesła tapicerowane do salonu

krzesło pikowane z kołatką

Każda osoba, która choć raz widziała brytyjski film kostiumowy, z pewnością kojarzy charakterystyczne, ciężkie fotele wyposażone w wygodne narożniki. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że meble te nawiązują swym wyglądem do niegdyś szalenie rozpowszechnionego stylu Chesterfield, który jeszcze do niedawna zarezerwowany był jednak głównie dla wyższych warstw społecznych.

Krzesła w eleganckim stylu

krzesło pikowane z kołatkąStylowe fotele i krzesła nawiązujące swym wyglądem do owego stylu, można więc było spotkać głównie w gabinetach, kancelariach oraz bardziej elitarnych bibliotekach. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nieco unowocześniony styl Chesterfield powraca dziś ponownie do łask, jednak w nieco bardziej unowocześnionej wersji. Sporą popularnością cieszą się obecnie zwłaszcza ozdobne, pikowane krzesła, które świetnie sprawdzają się m.in. w salonach. Idealnym przykładem typowo brytyjskiego przepychu i blichtru jest niewątpliwie krzesło pikowane z kołatką do salonu, które często przyozdabiane jest również ozdobnymi kamieniami oraz metalowymi, solidnymi dżetami. Cechą charakterystyczną owych mebli jest niewątpliwie wysokie, doskonale wyprofilowane oparcia, które stanowią idealną podporę dla pleców. Niektóre modele krzeseł tapicerowanych posiadają również niekiedy podparcia pod łokcie, które sprawiają, że mebel ten jest jeszcze bardziej wygodny. Pisząc o krzesłach tapicerowanych należy również wspomnieć o ich nogach.

krzesło pikowane z kołatkąZazwyczaj krzesła te wyposażone są bowiem w grube, drewniane, bogato zdobione nóżki, które same w sobie pełnią również rolę dodatkowej ozdoby. Do ich produkcji wykorzystuje się m.in. niezwykle twarde drewno dębowe, mahoniowe, sosnowe czy brzozowe. Coraz większą popularnością cieszy się obecnie również niegdyś niedoceniane drewno olchowe, które ponownie powraca do łask. Warto również zwrócić również szczególną uwagę na krzesła tapicerowane wyposażone w ozdobne kołatki, które mogą występować w kilku wariantach kolorystycznych: srebra, złota czy miedzi. Większość dobrze wyposażonych salonów meblowych umożliwia swoim klientom zarówno zakup pojedynczych krzeseł, jak i gotowych zestawów składających się z czterech, sześciu bądź ośmiu krzeseł. Pamiętajmy również o tym, że meble tapicerowane dedykowane są osobom ceniącym sobie niebanalną kolorystykę.

Możemy bowiem wybierać spośród różnych rodzajów tkanin. Sporym zainteresowaniem cieszy się obecnie zarówno solidna skóra naturalna, jak i znacznie tańsza skóra ekologiczna, która do złudzenia przypomina naturalny materiał. Osoby ceniące sobie szyk i klasę powinny również zwrócić uwagę na efektowne obicia welurowe.