Płytki gresowe – modne i funkcjonalne

Wykończenie łazienki i kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ w pomieszczeniach tych nie trudno o poplamienie ścian. Niekorzystny wpływ na przegrody mogą mieć nie tylko kosmetyki oraz środki chemiczne (np. do odkamieniania), ale także woda chlapiąca na ich powierzchnię.

Płytki gresowe jak kafelki

płytka gresowaW związku z tym warto w taki sposób wykonać okładzinę, aby zapewnić ścianie odpowiednią ochronę i jednocześnie cieszyć się bardzo eleganckim, dekoracyjnym wyglądem aranżacji. Jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych są więc płytki ceramiczne oraz gresowe. Właściwie każdy wie, czym jest płytka ceramiczna – większość łazienek w miejscach publicznych jest wykończona właśnie przy ich pomocy. W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje także płytka gresowa, która wyglądem może przypominać klasyczne kafelki. Panele te są jednak znacznie bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników, dzięki czemu producenci wykonują z nich elementy różnej wielkości i o przeróżnych kształtach. Znaczna odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że płytka nie kruszy się i nie łamie tak łatwo, jak ceramika. Popularne są więc duże kafle oraz płytki niewymiarowe, które przybierają kształt prostokątów różnej wielkości. Gres można także fakturować, czyli nadawać powierzchni zewnętrznej dodatkowych wgłębień i wypukłości, co także producenci płytek wykorzystali do tego, aby tworzyć jeszcze bardziej wyszukane rozwiązania dekoracyjne.

płytka gresowaBardzo dobrze przyjęły się płytki gresowe imitujące naturalny kamień lub drewniane panele, których w wersji oryginalnej nie można montować w pomieszczeniach mokrych. Kolorystyka płytek gresowych również jest bardzo szeroka – od jasnych barw, aż do intensywnych brązów czy czerni. Podobnie, jak w przypadku płytek ceramicznych, z gresu również wykonywane są dekory, czyli płytki dodatkowo zdobione. Na ich powierzchni często znajdują się różnego rodzaju obrazki, jednak coraz więcej producentów oferuje także przenoszenie na płytki grafik. Dzięki temu w wystrój łazienki można z łatwością wkomponować motywy roślinne, geometryczne itd. Płytki gresowe świetnie sprawdzają się także na podłogach, ponieważ wyróżniają się wysoką klasą ścieralności oraz antypoślizgową powłoką. Podobnie, jak w przypadku kafli ściennych, te podłogowe również mogą przybierać przeróżne kształty, wielkości i barwy.

Tak szeroki wybór produktów sprawia, że bez problemu można wykonać aranżację wnętrza w taki sposób, aby była ona zachwycająca. Nie bez znaczenia są także cechy materiału – gres jest bowiem odporny na środki chemiczne, nienasiąkliwy i bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź również https://www.misjalazienka.pl