Przewaga kominków koza nad biokominkami

kominek

Wspomniane w tytule kominki kozy oraz biokominki są hitem ostatnich kilku lat w naszych domach. Stopniowo odchodzimy od tradycyjnych kominków jeszcze kilka lat temu montowanych prawie w każdym domu.

Jaka przewaga jest kominków koza nad tymi biokominkami?

kominekStawiamy teraz na nowoczesność oraz wygodę z którą wiążą się te dwa rodzaje kominków. Jeszcze dwa lata temu największą popularnością w Polsce cieszyły się biokominki. Każdy, kto chciał mieć nowoczesne wnętrze montował sobie kominek koza na biopaliwo albo gaz. Ta sytuacja się jednak zmienia. Wolnostojące piece wypierają biokominki. Jaka jest zatem ich przewaga nad biokominkami? Ich właściciele podkreślają dwie. Po pierwsze kominki kozy to tak naprawdę piece kominkowe, dzięki którym można bardzo przyjemnie ogrzać mieszkanie. Tej właściwości nie miały biokominki, które mogły podnieść temperaturę powietrza o maksymalnie dwa stopnie Celsjusza. Drugą bardzo ważną cechą, przeważającą nad biokominkami to fakt, iż kominki wolnostojące mają bardzo charakterystyczny wygląd, tworzący niepowtarzalne wręcz wnętrze. Ich wygląd jest charakterystyczny ale też bardzo charyzmatyczny – pasujący do każdego wnętrza, nadający dodatkowego pazura oraz niepowtarzalnego klimatu. Właściwie jest tylko jedna cecha, którą można uznać za przewagę biokominków nad kominkiem koza – ich rozmiar. Kominki koza nadają się jedynie do większych pomieszczeń gdyż potrzebują trochę miejsca, biokominki potrzebowały jedynie kawałka ściany. Ponadto wielkość pomieszczenia to także wymóg, który trzeba spełnić aby nie doprowadzić do tragicznej sytuacji – pamiętajmy, iż ogień wypala tlen więc przed nabyciem kominka koza sprawdźmy jaki minimalny rozmiar pomieszczenia musi być, aby rozpalanie w nim ognia nie było niebezpieczne..

To jednak nie zraża wszystkich fanów kominków wolnostojących. Ich cechy, opisane w tym tekście są tak duże, że nie zrażają fanów nowoczesnego wnętrza.