Remonty domów drewnianych jako pomysł na biznes

remont domu drewnianego

Dostałem od kolegi zaproszenie na wakacje. Rodzice na początku zastanawiali się czy mi pozwolić wyjechać, wiadomo jak to rodzice. Nie, nie koszty podróży ich przerażały, tylko to co dzieje się na świecie. Tyle o tym piszą w gazetach. Ostatecznie dostałem zgodę.

Remont domu drewnianego lub konserwacja

remont domu drewnianegoZarezerwowałem lot w obydwie strony i gdy tylko zdałem ostatni egzamin po pierwszym roku studiów zacząłem się pakować. Obowiązkowo wziąłem aparat, by uwiecznić fiordy szwedzkie. Kolega załatwił mi pracę, mogłem sobie dorobić. Co prawda branża nie moja, ale lubię pracować i sie uczyć nowych rzeczy. Pracowałem przy wznoszeniu domów drewnianych, bo takie głównie się buduje w Szwecji. Miałem pobyć u kolegi miesiąc, a zostałem całe wakacje. Złapałem bakcyla budowania domów. Po powrocie do Polski załatwiłem sobie urlop dziekański i wróciłem do Szwecji, cały rok uczyłem sie pod okiem specjalistów technologii stawiania domów. Remont domu drewnianego, to była rzadkość tam, raczej postawiony dom tylko sie konserwowało. Już wtedy wiedziałem, że gdy wrócę zajmę sie budową domów drewnianych. Pierwsze zlecenie to była przebudowa domu drewnianego. Ta praca to było niesamowite wyzwanie, nie sądziłem że technologia stawiania domów drewnianych w Szwecji i w Polsce różni sie tak bardzo. Była to dla mnie lekcja pokory, ile sie jeszcze musze nauczyć. Znalazłem w naszej okolicy fachowca, dla którego remont starego domu drewnianego to był chleb powszedni i który mi bardzo pomógł.

Teraz ze sobą współpracujemy. Gdy dzwoni klient i słyszę pytanie: czy robicie państwo remonty domów drewnianych mogę ze spokojem odpowiedzieć : tak. I wiem, że mimo, iż więcej umiem i potrafię w tej dziedzinie, to ciągle musze sie uczyć i doskonalić swoje umiejętności.