Sposoby ocieplania domu

silikon do okien

Wszyscy posiadacze domków jednorodzinnych i innych budynków, wiedzą jak ważne jest dobre ocieplenie. Rachunki za ogrzewanie, przy dużym metrażu, potrafią osiągnąć astronomiczne kwoty. Szczególnie w okresie zimowym, gdzie temperatura zewnętrzna skutecznie redukuje ilość ciepłą w środku budynku.

Jakie są sposoby na ocieplenie naszego domu?

silikon do okienDobra izolacja może znacznie zredukować takie koszty. Stosując materiały z wysokim współczynnikiem izolacji możemy być pewni, że ciepło nie będzie łatwo uciekało z naszego pokoju. Jest ich jednak wiele i nie zawsze łatwo jest się na jakiś zdecydować. Każdy bowiem, ma inne właściwości i kusi różnymi zaletami. Jednak każdy kto wie jakie dobro niesie pianka montażowa musiał również słyszeć o jej poliuretanowej odmianie. Jeżeli kiedykolwiek wykonywaliście montaż warstwowy okien PCV to wiecie jak dobrą izolacje taki materiał zapewnia.
Coraz częściej styropian i wełna mineralna odchodzą na bok i ustępują miejsca bardziej nowoczesnej koleżance. Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa w wielu aspektach bowiem bije je na głowę. Właśnie dlatego jest bardzo ceniona wśród budowlańców i polecana przyszłym posiadaczom domów. Głównie dlatego, że ta pianka uszczelniająca ma o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne. W porównaniu do wełny mineralnej, izoluje blisko dwukrotnie lepiej. Taki zabieg zapewnia więc o wiele mniejsze straty ciepła co znacząco wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie.
Jest ona również cenioną przy ocieplaniu dachu. Tak samo jak sylikon dekarski staje się już niezbędna przy wszystkich pracach nad tą częścią domu. Wszystko przez to, że nie obciąża tak bardzo konstrukcji jak inne materiały izolacyjne. Jest ona bowiem o wiele lżejsza i zabiera mniej miejsca. Całkowita masa takiej warstwy ocieplającej dla stu metrów kwadratowych jest niezwykle niska. Wynosi ona bowiem trochę ponad trzysta kilogramów. To w porównaniu do ciężary warstwy wełny mineralnej, o takiej samej powierzchni, wypada nadzwyczaj korzystnie. Masa takich ilości wełny jest blisko dziesięciokrotnie większa.
Warto jest więc zainwestować trochę więcej w taką piankę. Tak samo jak silikon neutralny na akrylowych powierzchniach, spisuje się ona świetnie przy wszelkiego rodzaju ociepleniach.