W jakim celu wykorzystuje się podkładki tarasowe?

podkładki tarasowe

Obecnie wiele osób przy swoich nowobudowanch domach posiada tarasy. Są one wykonywane w różnych technologiach jak i z różnych materiałów budowlanych. Wiele osób, które chcą w sposób szybki jak i łatwy wykonać przydomowy taras decyduje się na tarasy na podkładkach.

Regulowane podkładki a wysokość tarasu

podkładki tarasoweTakie tarasy są inaczej nazywane tarasami wentylacyjnymi. Podczas budowy takiego tarasu nie ma potrzeby wykonywania fundamentów czy nawet specjalnej wylewki na której będzie znajdował się taras. Cała konstrukcja opiera się na specjalnych podkładkach inaczej nazywanych wspornikami. Pierwszym rodzaje takich wsporników są regulowane podkładki tarasowe. Takie podkładki do tarasów są wykorzystywane szczególnie tam, gdzie podłoże pod taras jest nierówne (są ubytki czy spadki). Zależnie od tego jak duży taras wykonujemy i jakim materiałem go pokryjemy(deską, płytką czy kamieniem) na rynku możemy dobrać regulowane podkładki tarasowe w odpowiedniej wysokości regulacji, które są bardzo stabilne jak i wytrzymałe. Także z tego rodzaju podkładek znajdziemy podstawki samopoziomujące, co na pewno znacznie ułatwia prace montażowe. Regulowane podkładki tarasowe umożliwią w łatwy sposób dopasowanie odpowiedniej wysokości tarasu. Można to robić ręcznie jak i poprzez użycie specjalnego klucza – wszystko zależy od tego jaki rodzaj podkładki użyjemy.

podkładki tarasoweJeśli mamy płaskie powierzchnie, to można zdecydować się na wybór nieregulowanych podkładek tarasowych. W tym przypadku, jeśli chcemy regulować wysokość tarasu należy nakładać na siebie kolejne podkładki. Do tego na rynku można znaleźć wiele innych akcesoriów, które uławiają montaż czy nawet późniejsze użytkowanie takiego tarasu na wspornikach. Można tutaj wymienić podkładki wyrównujące i dźwiękochłonne. Innym ważnym produktem są krzyże dystansowe, dzięki którym łatwiejszy jest montaż materiału, którym pokryty będzie taki taras. Kolejnymi ważnymi akcesoriami są uchwyty nastawne do układania płyt. Jeśli buduje się taras drewniany lub pokryty deską kompozytową warto się zdecydować na mini podpory pod legary, na których montuje się deski. Taki podkład ma za zadanie odpowiednie umieszczenie legarów jak i odseparowanie ich od podłoża. Do tego ich zaletą jest fakt, że nie przenoszą dźwięków, co na pewno jest komfortowe dla użytkowników. Jak widać podkładki tarasowe, które wykorzystuje się do montażu są bardzo ważne.

Dzięki nim konstrukcja tarasu jest wykonana poprawnie, co wpływa na późniejszy stan techniczny jak i na komfort użytkowania. Na rynku jest kilka rodzajów takich wsporników, dlatego przed zakupem warto rozważyć, który wspornik wybrać, tak aby było odpowiednio dobrany do naszego tarasu.