Wartość mebli z litego dębu

meble z dębu litego

W branży meblarskiej dość często zmieniają się trendy i style, co oczywiście jest uwarunkowane od tego, jaka moda akurat aktualnie panuje w aranżacji wnętrz. Jest jednak jedna rzecz, która od wielu lat się nie zmieniła i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała ulec zmianie. Mowa tu oczywiście o popularności mebli drewnianych, których uniwersalność i niezaprzeczalna stylowość wpisuje się w absolutnie każdą modę.

Trwałość i inne cechy mebli z dębu

meble z dębu litegoWspółczesny człowiek jest mocno związany z poczuciem własnego indywidualizmu, zatem rzadko godzi się na powielanie tych samych schematów, które akurat narzuca dany trend czy moda, co akurat brzmi nieco paradoksalnie w kontekście tego, że faktycznie istnieje ostatnio moda na dębinę. Chociaż akurat drewno dębowe jest na tyle niejednorodne, że meble z dębu litego są jak płatki śniegu – nie ma dwóch takich samych, nawet jeśli wykonane są w podobnym stylu. Wszystko dzięki unikatowemu usłojeniu i wybarwieniu każdego z takich mebli, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki dębinie uwypuklić indywidualny charakter swojego mieszkania. Taki dom stanie się wszak miejscem jedynym na świecie, całkowicie niepowtarzalnym i unikalnym. To oczywiście podnosi komfort mieszkania, gdyż chyba każdemu człowiekowi zależy na tym, aby wyposażenie jego mieszkania dodatnio wpływały na poczucie jego wyjątkowości. Dębina gwarantuje również trwałość. Przecież nikt nie kupuje mebli na sezon, to jednak poważne przedsięwzięcie, które ma zdjąć z lokatorów obowiązek wyboru wyposażenia na kilka kolejnych lat.

meble z dębu litegoW przypadku mebli z drewna można nawet mówić o kilkunastu latach. Obawą każdego, kto dokonuje zakupu wyposażenia, jest jego wytrzymałość. Stąd zwykle pytania o okres gwarancji i sposoby na zmniejszenie prawdopodobieństwa uszkodzenia takich mebli. W kontekście dębiny nie ma się o co martwić. Meble te są w stanie wytrzymać naprawdę wiele – jest to przede wszystkim cenna informacja dla młodych małżeństw planujących dziecko lub już posiadających kilkuletnią pociechę. Wiadomo, że dla dziecka meble to nic ponad ogromne zabawki, zatem istotne jest, aby nie psuły się od byle czego. Ze sprzątaniem dębiny również nie ma kłopotów, ponieważ jeśli tylko dba się odpowiednio o te meble (poprzez cykliczne impregnowanie specjalnymi olejami i lakierami, które są dostępne na rynku), to każdą, nawet tłustą plamę można od razu zetrzeć zwykłą mokrą ścierką.

Nie trzeba obchodzić się z dębiną w specjalnie delikatny sposób, trzeba po prostu pamiętać, że jest to drewno – tworzywo naturalne i ekologiczne, toteż zawsze będzie w jakiś sposób reagować na czynniki zewnętrzne, nawet na wilgotność lub suchość powietrza. Jeśli ci kilka miesięcy przeprowadzi się proces impregnacji, to wszystko będzie w porządku.