Wężowe zabezpieczenia ładunków delikatnych

Zawiesia wężowe

Prace budowlane nie ograniczają się tylko do przewozu elementów konstrukcyjnych o dużej wadze, ale często również obejmują transport ładunków podatnych na uszkodzenia. W tym przypadku należy dopilnować, aby operator dźwigu zastosował specjalny osprzęt, który nie wpłynie na stan danego elementu.

Zawiesia wężowe amortyzują ładunek

Zawiesia wężoweWłaśnie dlatego na rynku zawiesi można znaleźć nie tylko te wykonane ze stali, ale również z miękkich materiałów o dużym udźwigu wynikającym z ich elastyczności. Jako że nie stanowią one integralnej części urządzenia transportującego, można je dostosowywać do aktualnych potrzeb. Ładunki specjalne, nie tylko te budowlane, ale również transportowe wymagają takiego zabezpieczenia, które będzie w stanie udźwignąć spory ciężar, nie wpływając na jego strukturę. W takich przypadkach bezpieczeństwo przewożonego towaru jest najważniejsze dla jego odbiorców, co wpływa na poszukiwanie zawiesi wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Tym właśnie charakteryzują się zawiesia wężowe, które świetnie amortyzują każdy ładunek, jednocześnie wytrzymując obciążenie nawet do kilku ton. Poliestrowa mieszanka o zwiększonej wytrzymałości pozwala zabezpieczyć ładunek tak, by nie uszkodzić go w żaden sposób. Największą zaletą wykorzystywania zawiesi wężowych jest fakt, że są one odporne na warunki atmosferyczne, substancje chemiczne, a nawet tarcie, przez co wolno się zużywają. Inwestując w taki osprzęt, można zagwarantować klientom przede wszystkim bezpieczny transport, a jednocześnie posiadać sprawdzone zawiesie, które posłuży przez lata.

Zawiesia wężoweKażdy z producentów dba o to, by jego produkt posiadał niezbędne atesty bezpieczeństwa, co pozwala zastosować zawiesia również w wielu dziedzinach przemysłu. Często również, aby ułatwić wybór swoim klientom, kolor zawiesia ma za zadanie informować o jego maksymalnej wadze udźwigu, co wpłynie również na poprawienie bezpieczeństwa podczas transportu ciężkich konstrukcji. Zawsze przed wykonaniem zadania będzie można dokonać kontroli czy dane zawiesie na pewno sprawdzi się przy takim obciążeniu. Duży wpływ na udźwig zawiesia poza jego wykonaniem ma również sposób montażu. Warto więc najpierw dokładnie zorientować się, w jaki sposób dany osprzęt może być mocowany, aby nie doszło do przeciążenia podczas transportu.

Trzeba także pamiętać o właściwym zabezpieczeniu ładunku, który ze względu na swoją konstrukcję oraz parametry techniczne może w trakcie przenoszenia się oswobodzić lub wypaść. Dlatego powstały zawiesia wężowe o kilku obwodach dopasowanych do sposobu transportu konstrukcji.