Wiaty z drewna – kiedy się sprawdzą?

wiata garażowa drewniana

Zadaszenia to potrzebna rzecz. Dzięki nim na nas lub nasze rzeczy nie będzie padał deszcz i śnieg, a słońce nie będzie nas oślepiać. Takie dachy można wykonywać z materiałów wodoodpornych, z drewna egzotycznego, z kanalikowego poliwęglanu, czy innego tworzywa sztucznego. Sprawdzają się one w wielu wypadkach i mają wiele zalet.

Wiata garażowa drewniana nie tylko na samochód

wiata garażowa drewnianaTaka wiata jest łatwa do wykonania i łatwa w montażu. Jest tańsza niż inne rozwiązania, a spełnia swoją rolę ochronną. Może to być nie tylko wiata garażowa z drewna, ale także zadaszenie tarasu, balkonu, basenu ogrodowego, składzika na drewno, czy na sprzęty ogrodnicze. Zacznijmy od samochodów. Dzięki wiacie nie będzie padał na nie śnieg i deszcz. Nie spadną na auto zeschnięte liście z drzew, a przy okazji zabrudzenia też nie będą się tak osadzały. Wiata stanowi dobrą alternatywę dla garażu murowanego lub blaszanego. Wygląda stylowo, jest tania, a spełnia swoje funkcje. Zadaszenia drewniane sprawdzą się również na balkonu i tarasy. Rzadko kiedy taki balkon jest w bryle budynku, czyli posiada naturalne zadaszenie. Najczęściej obie te konstrukcje wystają poza obręb budynku i są wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki wiacie nie będą się one tak niszczyły, a my będziemy mogli z nich korzystać stale, nie tylko przy ładnej, słonecznej pogodzie.

wiata garażowa drewnianaWiata sprawdzi się także wtedy kiedy mamy na ogrodzie basen lub jacuzzi. Zadaszenie nad nim sprawi, że nie będą do niego wpadały liście czy szyszki z drzew, a także nie będzie na nas świeciło bezpośrednio słońce co utrudnia pływanie i dobrą zabawę. Zadaszenie sprawia też, że nasze rzeczy pozostawione przy basenie będą bezpieczne. Jedzenie pozostawione na słońcu by się szybko zepsuło, a telefon komórkowy podczas lekkiej mżawki przestałby działać. Zadaszenie drewniane jest też często wykonywane do miejsca składowania drewna. Drewno do kominka czy do ogniska nie powinno zamoknąć, ponieważ wtedy nie będzie się ono paliło. Zadaszenie sprawia, że będzie ono schło na świeżym powietrzu, co jest dla niego korzystne. Wiatę garażową lub inną można stosować jako miejsce na narzędzia i sprzęty ogrodowe. Wiele z nich, takich jak łopaty, grabie, czy motyki, są przynajmniej w części wykonane z metalu podatnego na korozję. Zadaszenie przedłuża ich żywotność.

Pod dachem możemy też trzymać małe sadzonki roślin, czy też kwiaty które nie lubią dużo słońca. Jeśli wiata będzie miała ścianki boczne to może nam służyć jako składzik do ogrodnictwa i majsterkowania. Z pewnością jest jeszcze wiele innych zastosowań wiaty drewnianej, to są jednak najpopularniejsze i najbardziej znane.