Wybór dekoratora wnętrz – czym się kierować?

Przede wszystkim – nie kosztami. Dobry profesjonalista nigdy nie będzie oferował najtańszych usług na rynku. Cena jego pracy to około 5-10% remontu i urządzenia wnętrza, ale należy pamiętać, że ktoś taki posiada zniżki w sklepach z materiałami i meblami czy u ekip wykonawczych, oraz potrafi wybrać rzeczy w korzystnej cenie. Może okazać się, że jego praca w ostatecznym rozrachunku nie będzie kosztować wiele, a przy dużym projekcie uda się nam zaoszczędzić.

Jeśli nie koszt – to co? Z całą pewnością zanim skontaktujemy się z dekoratorem powinniśmy zapoznać się z jego dotychczasowymi aranżacjami. Nie oszukujmy się, jeśli to, co prezentuje na swojej stronie internetowej nam się nie podoba lub nie wygląda na funkcjonalne, nie możemy się łudzić, że w naszym przypadku będzie inaczej. Lepiej zrezygnować od razu.

Kolejny ważny punkt to wybranie osoby odpowiadającej nam pod względem charakteru i komunikatywności. Wykonanie projektu wnętrza i doprowadzenie go do końca może zająć kilka miesięcy, a w tym czasie będziemy wielokrotnie spotykać się z zatrudnionym specjalistą, wymieniać maile i często dzwonić. Dobra komunikacja to podstawa.

Wybierzmy osobę dobrze zorientowaną w rynku materiałów i mebli, kogoś, komu będziemy mogli powierzyć nadzór prac i kto stara się dopasować swój projekt do gustu i potrzeb klientów oraz ich możliwości finansowych, a także sam proponuje niebanalne i wygodne rozwiązania. Efekt jego pracy nie powinien ślepo podążać za krótkotrwałymi trendami, a być czymś uniwersalnym, co po kilku latach wciąż będzie znakomicie się prezentować.

sypialnia

pokój dzienny

pokój dzienny

salon

pokój dzienny

Dodaj komentarz