Zalety plastikowych doniczek

doniczki plastikowe

Nie tylko właściciele domów z ogródkiem chcą otaczać się roślinami. Również mieszkańcy bloków z powodzeniem hodują na balkonach kwiaty, a nawet warzywa i zioła. Także w domu można uprawiać różne rośliny, szczególnie te wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne. Żeby jednak móc trzymać w domu pelargonie, oregano, czy pomidorki koktajlowe to potrzebne są także odpowiednie doniczki.

Polecane doniczki plastikowe

doniczki plastikowe Jak wybrać te najlepsze? Najczęściej polecane są doniczki plastikowe w dobrej cenie. Małe doniczki można kupić już za kilka złotych, są jednak takie za kilkadziesiąt. To jednak nadal jest o wiele taniej niż zakup doniczek z innych tworzyw. Doniczki z plastiku występują w wielu kolorach i wzorach. Może to być jaskrawy odcień pomarańczy, jak i pastelowy róż. Dużą popularnością cieszą się doniczki z wzorem imitującym beton. Doniczki plastikowe dostępne są także w szerokiem gamie wzorów i kształtów. Bez problemu kupi się doniczki-korytka, okrągłe, kwadratowe, czy bardzo wysokie trapezowe. Dzięki temu doniczki nadają się do hodowania kwiatów, ziół, warzyw, a nawet małych krzewów, np. bukszpanu. Warto zaznaczyć, że nie tylko atrakcyjny wygląd i niska cena przemawia na korzyść zakupy doniczek plastikowych. Przede wszystkim takie doniczki są bardzo lekkie. Przeniesienie nawet największej donicy nie stanowi żadnego problemu, to również ważne na zakupach – doniczkę można przenieść w ręce lub w reklamówce, nie trzeba brać wózków. Doniczki betonowe czy drewniane są bardzo ciężkie.

doniczki plastikowe Trzeba mieć siłę by je nawet przesunąć po podłodze, nie mówiąc o podnoszeniu. Poza tym jeśli doniczka nam spadnie to ta drewniana może pęknąć, a za to betonowa uszkodzi podłogę. Doniczka plastikowa jest dosyć cienka, ale zwykle ,,miękko” upadnie na ziemię i co najwyżej się porysuje. W przeciwieństwie do innych doniczek tych plastikowych nie trzeba specjalnie czyścić ani konserwować. Beton należy pokrywać warstwą hydrofobową (odpychającą wodę), tak by nie popękał pod wpływem wilgoci. Drewno zmoczone może butwieć. Z kolei doniczki z trawy morskiej, wikliny, czy innej plecionki są trudne do wyczyszczenia. Mają mnóstwo drobnych wgłębień w których zbierają się resztki ziemi. By wyczyścić doniczkę z plastiku wystarczy ją po prostu przetrzeć wilgotną ściereczką.

Jak widać doniczki z plastiku to bez dwóch zdań najlepsza opcja. Są one ładne, lekkie, tanie, a także łatwe w czyszczeniu. Świetnie sprawdzą się zarówno przy hodowaniu ziół w kuchni, jak i przy sadzeniu kwiatów na balkonach. Warto jest je kupować w dobrych sklepach.