Zalety siatki na ptaki

Siatka balkonowa na gołębie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest uniwersalna. Można przy jej pomocy ochronić nie tylko balkony, lecz także tarasy, loggie, okna czy nawet dziedzińce i dachy. Siatka na balkon jest niezwykle estetyczna, z odległości kilkunastu metrów trudno dostrzec zabezpieczenie balkonowe. Działa nie tylko na ptaki, lecz także na inne zwierzęta, które chcą się wprosić na nasz teren.

Wszechstronne zastosowanie siatki

balkonSiatki balkonowe są stosunkowo trwałe, tanie i łatwe w montażu, przez co są jednym z najczęściej wybieranych zabezpieczeń balkonów, tarasów i loggi. Jakie są inne zalety siatki? Solidna siatka na balkon przeciw gołębiom charakteryzuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne: słońce jak i zmienne temperatury. Zaletą tutaj będzie również, że nie wymaga czyszczenia ani konserwacji. Te właściwości sprawiają, że siatkę montuje się na lata oczywiście, tylko jeśli chodzi o ptaki. Z kolei np. na koty najlepiej jest zamontować siatkę metalową. Siatka nie ogranicza również przepływu powietrza i chroni przez cały czas (raz założona „działa” non stop). I co najważniejsze – jest w 100% skuteczna, zabezpieczając balkon lub loggię przed ptakami. Ogromną zaletą siatek polietylenowych jest ich cena. Przy większych zamówieniach (powyżej 100m2) 1m2 najprostszej siatki można kupić już za kilka zł.

mieszkanie w blokuNieco droższe są produkty specjalnie wzmacniane (siatka z drutem – do wykorzystania także dla kotów – to wydatek ok. 9zł/m2) oraz te o mniejszym oczku (rozmiar 19mm x 19mm kosztuje ok. 13zł/m2). Przedstawiane ceny są oczywiście orientacyjne, każdy z producentów może mieć je inne. Oczywiście ten sposób na ptactwo jest jednym z najtańszych. Ostatnią z zalet jest dowolność przycinania jej na wymiar i dopasowywania jej do kształtu balkonu, czy tarasu. Wiele siatek sprzedawane jest w komplecie z zestawem montażowym, na który składają się haczyki, dyble oraz linki mocujące, a także instrukcja. Jeżeli siatka sprzedawana jest na metry, wówczas elementy montażowe można zazwyczaj dokupić w tym samym sklepie. Sam montaż nie wymaga specjalistycznych umiejętności, jednak jeżeli odbywa się na wyższych piętrach, może być konieczne skorzystanie z oferty firm sprzedających tego typu usługi i mających doświadczenie.

Aby pozbyć się gołębi ze swojego balkonu, warto dbać o jego higienę poprzez regularne czyszczenie całej powierzchni oraz usuwanie odchodów. Nie dokarmiać ptaków i zainstalować siatkę zabezpieczającą przed gołębiami. Jej wygląd rozmiar i gęstość można dostosować do swoich potrzeb. Siatka to najprostszy sposób na to, by pozbyć się „uciążliwych i niechcianych gości”.