Zalety surowych drzwi sosnowych

drzwi
Drzwi wewnętrzne często wykonuje się z lżejszych materiałów niż zewnętrzne. Szczególną popularnością cieszy się drewno. To materiał szlachetniejszy niż płyta MDF pokryta okleiną. Drzwi z sosny doskonale się prezentują. To drewno o jasnej barwie, które potrafi rozświetlić każde wnętrze.

Drzwi sosnowe to doskonały wybór!

drzrwi

Projektując pomieszczenia w stylu rustykalnym, warto zdecydować się na drzwi wykonane z surowej sosny. W przyszłości można zmienić ich wygląd, nakładając na nie warstwę bejcy lub oleju. Do drzwi można wybrać ościeżnicę z tego samego materiału. Standardowa grubość skrzydła to 40 milimetrów. Jest to wystarczająco, żeby zapewnić izolację akustyczną między pomieszczeniami. Drzwi z surowej sosny dobrze sprawdzają się też w roli izolatora cieplnego. Drzwi wykonuje się w taki sposób, żeby na całej jego powierzchni nie było ani jednego sęku. Ramę drzwi wypełnia się płyciną, która może być gładka lub frezowana. Surowe drewno można wykończyć lakierem lub bejcą. W przeciwieństwie do klasycznej farby pozwala to zachować naturalny wygląd drewna z widocznymi słojami i śladami po przyrostach. Skrzydło drzwiowe może być lite lub posiadać przeszklenie. Wykonuje się je ze szkła lub tworzyw sztucznych. Modnym rozwiązaniem jest stosowanie mlecznego tworzywa sztucznego.

drzwiObecnie surowe drzwi sosnowe na zamówienie to zwykle koszt do tysiąca złotych. Drzwi mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe, zależnie od potrzeb kupującego. Warto zwrócić uwagę na wymiary ościeżnicy. Zwykle element ten jest sprzedawany w komplecie razem z drzwiami. Ościeżnica może być wykonana z metalu lub drewna. Na starą ościeżnicę można nałożyć nakładkę maskującą, która będzie dopasowana do drzwi pod względem kolorystycznym. Dostępne rozmiary drzwi to od 60 do 90 centymetrów. Mogą się one otwierać w prawo lub lewo. Standardowym wyposażeniem drzwi są zawiasy i zamek wraz z wkładką. Polscy producenci dają możliwość spersonalizowania drzwi pod względem wymiarów, wyposażenia oraz konstrukcji. Możliwe jest wykonanie dużej liczby przeszkleń.

Sosna jest materiałem cenionym za niską cenę, wysoką wytrzymałość i świetną estetykę. Jasny kolor drewna pozwala dopasować wygląd drzwi do wielu różnych aranżacji. Drzwi produkuje się w wersjach przylgowych lub bezprzylgowych. Od kierunku otwierania drzwi zależy umiejscowienie zawiasów oraz klamki. Istotne jest także to, czy drzwi mają się otwierać do wewnątrz czy na zewnątrz. Do drzwi warto dopasować także odpowiedni próg. Zawiasy pozwalają na regulację wysokości drzwi. Drzwi łazienkowe powinny posiadać dodatkowe otwory wentylacyjne.